Biokúpalisko a rybolov

Aktuálna informácia

Rybolov len po dohode a nahlásení porybnému (0911 015 953), vstup 29 €/hod.

Biokúpalisko a rybolov

Relax areál biokúpaliska Resort Levočská Dolina tvoria 3 nádrže – rybník, kúpacia nádrž a externá biológia. V areáli sa nachádzajú 2 bufety (POC PIC a Žubrienka), prezliekarne, sociálne zariadenia, pieskovisko pre deti (šmýkalka, hojdačka) a trampolína. Počas letnej sezóny sa na novovybudovanom pódiu usporadúvajú rôzne hudobné akcie spojené s grilovaním či varením gulášu.

Rybník
RybníkPre záujemcov o rybolov ponúkame možnosť lovu rýb v rybníku hlbokom maximálne 3 metre. Základným druhom nasadeným v rybníku je pstruh dúhový. Ryby sú chované prirodzeným spôsobom, ako krmivo sa používa jelšovka a hrúz. Ryby sa kvôli udržiavaniu kondície vody v rybníku lovia na umelé návnady. Pri prenajatí udice obdrží klient aj podberák, pean (kliešte na vyťahovanie háčikov) a umelé návnady (požadovaný spôsob lovu). V zariadení sa nachádza aj priestor na čistenie rýb, zákazník si rybu môže spracovať sám prípadne čistenie vykoná náš pracovník. Odpad z rýb sa likviduje v súlade s platnými legislatívnymi predpismi. Pre lov rýb nie je potrebný rybársky lístok, personál podáva rady a poskytuje zaškolenie aj pre úplných začiatočníkov. Po výlove rýb si zákazník rybu odkupuje prípadne si ju môže priamo v areáli biokúpaliska ugrilovať. Ak si zákazník nechce ulovené ryby grilovať sám, poskytuje túto službu reštaurácia Resortu Levočská Dolina, počas letného obdobia aj bufet POC PIC.

Kúpacia nádrž
Kúpacia nádržBiokúpalisko Levočská Dolina je jedným z najmladších kúpalísk svojho druhu na Slovensku. Detská zóna v bazéne dosahuje hĺbku max. 90 cm, vstupná zóna má protišmykový podklad. Plavecká zóna dosahuje max. 220 cm. Objem kúpacej nádrže je 1800 m3. Po okraji kúpacej nádrže sa nachádzajú plytké štrkové zóny, cez ktoré sa voda prečerpáva do externej biológie. Vďaka prečerpávaniu vody sa dosahuje požadovaná kvalita a čistota vody. Povrchové nečistoty sa odstraňujú funkčnými skimmrami, správnu kondíciu vody a funkčnosť biológie dopĺňa prevzdušňovací systém. Pravidelné merania vody technikom a Úradom verejného zdravotníctva sú garanciou kvality a nezávadnosti vody. Teplota vody závisí od teploty ovzdušia a počasia, jej hodnota sa pohybuje medzi 22-26°C.

Externá biológia
Externá biológiaExterná biológia zabezpečuje bezproblémový chod biokúpaliska a likvidáciu vyprodukovaných nečistôt. Hrubé nečistoty sú odstraňované samočistiacim filtrom. Jemné nečistoty sa odstraňujú biologickým procesom – prostredníctvom koreňovej sústavy rastlín a filtráciou cez štrk.


Fotogaléria

Biokúpalisko a rybolov

Video galéria

Otváracia doba

  • 9:00 - 19:00
  • Biokúpalisko: Zatvorené
    V prípade nepriaznivého počasia si vyhradzujeme právo na zatvorenie počas sezóny.
  • Rybolov: Otvorené
    Rybolov len po dohode a nahlásení porybnému (0911 015 953), vstup 29 €/hod.

Cenník